Çelikhan tütünü

Çelikhan tütünü

Adıyaman il merkez ve ilçelerinde yetişen tütünler içinde isim olarak farklılaşmış ve içim olarak daha çok tutulan çelikhan tütünü olarak nam yapmış bir tütündür. Adıyaman'ın en kaliteli ve en iyi tütün çeşitini üreten bu ilçe gerek iklimi, gerek suyun bolluğundan dolayı tütün kalitesi olarak neredeyse Küba tütünü kadar ilgi çekmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki genel manada kaliteli ürünler bu ilçemizde üretilmektedir. Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünü arasındaki en büyük fark dağ eteklerinde olması ve suyun bol olması sebebi sayılabilir bunun dışında ise farklı bir sarı renk çıkmaktadır bu sebebden dolayı çelikhan tütünü farklı bir isim altında toplanmaktadır. Oluşan bu kalite farklılığından dolayı Çelikhan tütünü fiyat olarak da Adıyaman tütününe nazaran daha pahalı ve daha çok tercih edilmektedir.Fakat şöyle bir durum ortaya çıkmaktadır. Tütün harmanı dediğimiz olay meydana gelmektedir. Kimi tütüncüler ise Çelikhan ve Adıyaman tütünü alıp birlikte harmanlamaktadır. böylece orta seviyeli kaliteli diyebilecegimiz tütünü oluşturmaktadır. Çelikhan tütünü'nün ekimi, hasadı ve diğer işlemleri adıyaman'ın yetişme aşaması ile aynı özellikleri içermektedir fakat kalite olarak fark fardır. Bundan dolayı sizlere kalite ve içim olarak saf Çelikhan tütünü almanızı öneririz. Evet biraz maliyetlidir fakat içimi ve verdiği içim rahatlığı çok fazladır. 

Çelikhan tütünleri çeşitleri ise Çelikhan tütünü hafif içimli, Çelikhan tütünü orta içimli, Çelikhan tütünü ultra lüks, Çelikhan tütünü sert içimli ve ultra süper lüx Çelikhan tütünü'dür. Hiçbir şekilde herhangi bir katkı maddesi bulunmamakta olup sizlere tamamen doğal bir şekilde ulaşmaktadır.

 

 

çelikhan tütünü ultra süper lüx, 

 

çelikhan tütünü fiyatı 2020 yılı için 100 TL, 120 TL, 150 TL olarak degişmektedir.

 

 

çelikhan tütünü sipariş için bizi arayabilir veya sipariş formunda bize siparişini yollayabilirsiniz.

 

en kaliteli çelikhan tütünü satış için sizinleyiz. hafif orta sert içimli tütün çeşitlerilmizin yanı sıra çelilkhan tütünü nereden alınır diye merak etmenize gerek yok bir telefon kadar yakınız.